سامانه مدیریت طرح های پژوهشی- اخبار
نتایج داوری پیشنهاده‌های پژوهشی نهاد در دومین مرحله اعلام شد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1399/11/19 | 

بر اساس نتایج داوری پیشنهاده‌های پژوهشی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در دومین مرحله، دو طرح پژوهشی پذیرفته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، به دنبال انتشار فراخوان دفتر پژوهش و آموزش نهاد کتابخانه‌‍‌های عمومی کشور در مرداد ۱۳۹۹ به منظور برآوردن نیازهای پژوهشی عرصه خدمتی کتابخانه‌های عمومی، پیشنهاده هایی از سوی دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و شرکت های دانش‌بنیان دریافت شد. در مرحله نخست داوری ۵ پیشنهاده و در مرحله دوم ۲ پیشنهاده پذیرفته شده است.

بر اساس دومین مرحله نتایج داوری پیشنهاده‌های پژوهشی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در موضوع «طراحی الگو و تدوین نظام‌نامه ساخت، معماری، نگهداری و بهسازی بنا و تأسیسات کتابخانه‌های عمومی ایران» پیشنهاده دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود به نمایندگی سحر علینژاد مجیدی و در موضوع «طراحیِ همسازِ چیدمان فضا و تجهیزات کتابخانه‌های عمومی با نیازهای کاربران» پیشنهاده دانشگاه هنر تهران به نمایندگی اکبر دبستانی رفسنجانی پذیرفته شده است.

گفتنی است، دومین فراخوان طرح‌های پژوهشی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، ۱۱ مردادماه با هدف برآوردن نیازهای پژوهشی این حوزه خدمتی- مدیریتی و دستیابی به راهکارهای سنجیده، همچنین در جهت حمایت از پژوهش‌های کاربردی و مسئله‌محور از طریق تمهید فرصت‌های برابر، شفاف‌سازی فرایند و گزینشِ مبتنی بر رقابت عادلانه، منتشر شد. پیش از این و طی فراخوان منتشر شده در سال ۹۷، بیش از ۸۰ پیشنهاده از ۴۰ دانشگاه، پژوهشکده و مراکز مختلف علمی- پژوهشی دریافت شد و پس از داوری، ۱۵ طرح پژوهشی به عنوان طرح‌های پژوهشی نهاد در سال ۱۳۹۸ انتخاب، معرفی و اجرا شد.

نشانی مطلب در وبگاه سامانه مدیریت طرح های پژوهشی:
http://rpm.iranpl.ir/find.php?item=1.33.29.fa
برگشت به اصل مطلب